ADNAN OKTAR KİMDİR

ADNAN OKTAR KİMDİR

Not: Bu Yazı Sürekli Olarak Adnan Oktar avukatları tarafından kaldırılmakta. O yüzden bu haberin hızlı şekilde yayılması ve paylaşılması rica olunur!!!
Adnan Oktar’ı son yıllar içinde daha çok karşısındaki boyalı kadınlarla müzik dinleyip eğlenirken görür olduk. Onun daha öncesinde çok büyük çalışmaları ile tanınmıştı.
İnternette şöyle açıklamalar var, sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz;
Adnan Oktar’ın babası Habib Gerez’dir. Habib Gerez ressam, şair ve hahamdır. Habib Gerez kadim bir Arap Yahudicidir. Adnan Oktar’ın annesi ise Sami Günzberg’in kardeşi Hani’dir. Sami Günzberg bir Alman Yahudisidir ve Osmanlı sarayında dişçilik yapmıştır.
Yani Adnan Oktar hem anadan hem babadan Yahudi’dir.
Kadıköy adliyesine başvurup soy ismini degiştirdi Adnan Gerez oldu
Adnan Oktar. Neden HARUN YAHYA ismini kullanıyor peki ?
Kur’an-ı Kerimde 28 tane peygamber isminden neden Hz. Harun ve Hz. Yahya’nin isimlerini seçti acaba hiç düşündünüz mü ?
Hz. Harun, Hz. Musa’nin agabeyi ve yardımcısıydı. Hz.Yahya ise Hz. İsa’nın yardımcısıydı.
Eğer Adnan Oktar MUSA ve İSA ismini kullansa bunun manasını herkes pat diye anlar, ama Yahudilerin Hz. Musa’sı ve Hristiyanlarin Hz. İsa’sının yardımcılarının isimlerini kullanınca bunu öyle herkes anlamaz.
HARUN ve YAHYA ismini kullanması onun Hristiyanlik ve Yahudiliği birleştirmek istediğini gösteriyor.
Adnan Oktar’ın ‘TAPINAKCILAR VE MASONLUK’ isimli kitabını internetten okuyabilirsiniz. Kitabın sonlarına doğru “P2 VE GLADYO” isimli bir bölüm var. Orada Gladyo anlatılıyor.
Youtube’a girin “HARUN YAHYA DOĞU PERİNÇEK” yazın bir video çıkacak orada Doğu Perinçek’in Gladyo hakkında bir açıklamasını Adnan Oktar okuyor ve Adnan Oktar yanındakine soruyor “GLADYO NE YAHU” iste bu kadar. O kitapları kendisi yazsaydı Gladyo nedir bilirdi ama o kitapları kendisi yazmıyor yanındakiler yazıyor onun ismi ile
basılıyor. Cahil bir adamdır kendisi ne tarih bilir ne din hakkında bir şey bilir ne fen ilimlerinden anlar. Adamın çalışan tek sevk-i tabisi testosteron. Kitapları bedava dağıtılıyor, Mecmuaları bedava dağıtılıyor, yüzlerce internet sayfası var TV Kanalı bir tek reklam almadan nasıl yaşıyor bu ekonomik güç nereden geliyor.
Dikkat edin bu adam Amerika ve İsrail hakkında bir şey söyleyemiyor! Cemaatine adam çekebilmek için her aksam boyalı hatunları çıkartıyor.
BU ADAM KİMİN ADAMI BİLEMİYORUZ AMA KESİN OLAN BİRŞEY VAR BİZİM ADAMIMIZ DEĞİL!
Adnan Oktar’ın kızlarını yakından tanıyalım
AİLEMİZLE İÇ İÇEYİZ
Aylin Kocaman (Ank. Üni. ve İst. Üni. İngiliz edebiyatı ve Amerikan kültürü üzerine eğitim gördü)
– Kendini güzel buluyor musun?
Tüm güzellikler Allah’a aittir. Her güzelliğin sahibi Allah’tır. Biz bir güzelliği överken yalnızca Allah’ı överiz. Dolayısıyla güzellik de Allah’ın güzelliğini görmekle oluşur. Allah’ı seven, güzelliklerin sahibinin Allah olduğunu bilen bir insan mutlaka güzeldir. Kalbini Allah’a vermiş olmanın huzuru vardır yüzünde. Üzerinde güzel bir cazibe oluşur. Dolayısıyla evet, Allah’ı çok sevdiğim için kendimi güzel buluyorum. Kalbinde Allah’a sevgi ve iman taşıyıp da bir insanın çirkin olması mümkün değildir.
– Tanınmak hoşuna gidiyor mu, kendini ünlü biri gibi hissediyor musun?
Tanınmak hoşuma gidiyor, çünkü benim Kuran’a göre bir sorumluluğum var. İnsanlara Kuran’daki güzel ahlakı anlatmakla sorumluyum. Bu aslında her Müslüman’ın sorumluluğudur. İnsanlar beni gördüklerinde canlı yayınlarda anlattıklarımı veya yazdıklarımı hatırlıyorlar. Böylelikle onlara Allah’ı, Allah için güzel ahlaklı olmayı hatırlatabiliyorum. Onlara bir Müslüman kadının bakımlı, kültürlü, eğitimli, neşeli, dışadönük ve modern olabileceğini hatırlatıyorum. Başı açık bir kadın da başı kapalı bir kadın da; benimle ve arkadaşlarımla rahatlıkla konuşabileceğini, her birine sevgi ve saygıyla yaklaşacağımızı biliyor. Başı açık bayanlar artık İslam’a yanaşmaktan, Kuran okumaktan korkmuyorlar.
– Ailelerinizle görüşmediğiniz söyleniyor…
Benim çok şeker, dünyalar tatlısı bir annem var. Beni çok seviyor. Hocamızı çok seviyor ve ben de onu çok fazla seviyorum. Aramızda şimdiye kadar hiçbir şekilde bir sorun olmadı.
Babamı 3 yıl önce kanser nedeniyle kaybettim. Çok saygıdeğer, çok sevecen, müşfik, son derece akıllı ve değerli bir insandı. Beş buçuk yıl boyunca kanserle mücadele etti. Ve bu süre boyunca değerli hocamız Adnan Oktar babamın tüm tedavi aşamalarını birebir takip etti, gece gündüz demeden her şartta durumu hakkında bilgi aldı.
Bizler, aileye nasıl bir değer verilmesi gerektiğini hocamızdan öğrendik. Biliyorsunuzdur, bir insana iftira atmak için hep kamuoyunun en hassas noktaları esas alınır. Bunlardan biri de ailedir. Hocamıza karşı komplolar kurmak isteyen kesim, aile kavramını kullanarak bunu yapmaya kalkıştı.
– Bir programda kaç defa maşallah ve inşallah diyorsunuz?
Bizler inşallah, maşallah kelimelerini sıklıkla kullanırız. Çünkü bu kelimeler çok güzel anlamlar taşırlar. Aklımızın, ruhumuzun Allah’la her an birlikte olduğunun bir göstergesi, bir delilidir. Hoşumuza giden bir şeye ‘Ne güzelmiş’ deyip geçemeyiz biz. Onu Allah yaratır ve o güzellik Allah’a aittir. Bu nedenle güzele güzel derken, onun aslında Allah’ın güzelliği olduğunu ifade etmemiz gerekir. Bunu zikretmek güzeldir.
– Adnan Oktar’ın iltifatlarından hiç sıkıldığınız oldu mu?
Hocamızın iltifatları çok güzel, çok seçkin ve özeldir. Hocamız gibi değerli ve akıllı bir insandan bu iltifatları duymak da dünyanın en güzel ve zevkli nimetlerinden biridir. Ama şunu belirtmem gerekir: Hocamız bir iltifat yaparken, onu Allah’ı överek yapar. Çünkü güzelliğin tek sahibinin Allah olduğunu bilir. Biz de iltifatları alırken Allah’ı överek alırız. Bu yüzden mutlaka maşallah deriz. Çünkü o övgü Allah’a yapılmaktadır. Allah’ın öven güzel bir söz her zaman güzeldir zaten.
KIZLARI ASLA KISKANMAM
Damla Pamir (Haliç Üni. Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nde okudu)
– Bazı programlarda 6 kız bir aradasınız. Aranızda kıskançlık, çekememezlik gibi sorunlar oluyor mu?
Biz birbirimizi Allah sevgisiyle çok fazla seviyoruz, kıskançlık kelimesi bile bana çok yabancı geliyor. Zaten kıskançlık haramdır, bizim aramızda kıskançlık tartışma asla olmaz, her zaman sözün en güzelini söyleriz, birbirimizin çok daha iyi ve güzel olması için çaba sarf ederiz. Kuran’a uygun düşündüğümüz için kalbimizde hiçbir surette kıskançlık hissi oluşmaz. Kız kardeşlerimin hepsi benim canımdan daha değerlidir ve inşallah onlar benim cennet kardeşlerim.
– Adnan Oktar’ın iltifat etmesi hoşunuza gidiyor mu?
Hocamın iltifatları çok hoşuma gidiyor tabii ki. Çünkü Hocamızın kalbinde müthiş bir Allah sevgisi var ve o duyduğu coşkuyla bize olan sevgisi, güzel iltifatları çok etkileyici ve kalbimde derin bir heyecan oluşturuyor.
– Muhafazakâr yaşam mütevazı olmayı gerektirir. Sizler mütevazı kızlar mısınız?
Muhafazakârlık kavramına yüklenen anlam önemli. Eğer muhafazakârlıktan kastedilen Allah’ın sınırlarının korunması ise, güzel olan toplumsal ve kültürel değerlerimizin savunulması ise evet biz muhafazakârız. Ve yine evet, inşallah mütevazıyiz. Alçakgönüllülük Allah’tan korkan, O’na boyun eğen her Müslüman’ın temel vasfıdır. Güzel olan hiçbir özelliğimiz kendimizden değil. Sahip olduğumuz her şey gerçekte Allah’a ait. Bunun idraki içindeyiz, inşallah.
GÜZELLİK ALLAH’IN LÜTFUDUR
Ebru Altan (Boğaziçi, İş İdaresi Blm. mezunu)
– Adnan Hoca’yı tarif etsen…
Hocamız hayatımda gördüğüm yaşayan insanlar içinde en akıllı, en güzel ahlaklı, Allah’tan çok korkan, Allah’ın dinine çok titiz, Allah’a deli âşık, sevdiklerini kendinden önde tutan, fedakâr, sabırlı, Allah’a tam tevekküllü, Allah yolunda karşılaştığı her zorluğu her imtihanı tevekkülle ve güzel bir sabırla karşılayan mükemmel bir insan gerçek bir Müslüman’dır. Samimiyeti ve dürüstlüğü çok dikkat çekicidir. Hocamızla ilk defa tanışan bir insan samimiyeti karşısında hemen rahatlar. Hocamız tam bir sevgi insanıdır. Gönlü çok geniştir. Tanıştığı herkese sevgisini tam olarak yöneltir. O yüzden de arkadaşları tarafından çok seviliyor.
– Güzel olmayı çok önemsiyor musun, programa hazırlanırken kaç saat sürüyor makyaj ve saç yapımı?
Güzel olmak Allah’ın bir lütfudur. İnsanlara gösterilen saygının ve verilen değerin bir göstergesidir bence. Hazırlanmam çok uzun sürmüyor ancak detaylara özen gösteririm.
– Başınızı bağlamamanız tartışılıyor?
Her türlü kesimden sevenimiz çok. Ancak tabii eleştiri yöneltenler de oluyor. Ancak önemli olan samimi inandığımızı yaşamamız.
– Seksi ve çekici bir kadın olarak özelliklerinizi ve güzelliklerinizi vurgulamanız, Müslümanlıkla nasıl bağdaşıyor?
İltifatınız için teşekkür ederim. Allah güzelliği beğeniyor ve yaratıyor. Allah Müslüman’da bir heybet ve çekicilik yaratır. Bu bir nimettir. Bu da benim dış görünümüm, bunu özel olarak değiştirmeye çalışmam. Allah’a şükrediyorum. Güzel olan her şey de dinin içindedir.
– Adnan Oktar, neden size ‘kedi canını’ diyor?
Hocamız sevmeyi, kadınları, çocukları, tüm yaratılanları çok sever. Bu da kendisinin bir sevgi şekli. Kedilerin munis, şefkatten ve sevilmekten anlayan, yumuşak başlı yönü sevgi sebebidir.
İSLAM’A VE KURAN’A GÖRE YAŞIYORUM
Ceylan Özbudak (İst. Üni. İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü mezunu)
– Güzel olmak çok mu önemli, fantezi makyaj yapıyor ve oldukça iddialı giyiniyorsun.
Müslüman için elbette güzellik çok önemlidir. Temizlik önemlidir, ama en çok ahlak önemlidir. Her güzellik Allah’ın tecellisidir. İnsan fıtraten zaten cennete özlemle yaşar ve sürekli güzellik arar. Elbette insan dünya şartlarında olabilecek en güzel görüntüsüyle olmak ister. Peygamberimiz zamanının en şık, en temiz, en modern, en güzel giyinen, en yakışıklı, en heybetli insanıydı. Hz. Yusuf insanı kendinden geçirecek kadar cazibeliydi. Allah tarih boyunca inananlara hep iyilik, güzellik vermiştir.
– Kızların bu kadar güzel olmalarının bir sebebi var mı, Adnan Oktar sıradan kızlara da yardımcı olmaz mı, onlara iş olanağı vermez mi?
Allah güzeldir ve güzel olanı sever. Allah ruhumuzu her şeyin en güzel olanından zevk alacak şekilde yaratmış. Benim içim açılıyor güzel bir insanla karşı karşıya olduğumda. Ama her şeyden önce arkadaşlarımın ruhları ve ahlakları çok güzel ve ben bundan çok fazla zevk alıyorum. Sadece arkadaşlarım da değil, evler, eşyalar, kıyafetler, müzikler, her şey çok güzel benim hayatımda. Allah’ı aşkla, coşkuyla, sevdiğimiz için Allah’tan bir güzellik olarak arkadaşlarımız da, hayatımız da çok güzel. Hocamız insanlara iş imkânı sağlayan bir konumda değil.
– Videolarınızın bu kadar fazla izlenmesi hoşuna gidiyor mu?
Videoların izlenme oranı gerçekten de çok yüksek. Bu gösteriyor ki sohbetlerimiz insanlarda ilgi uyandırıyor. Ama elbette ki benim meşhur olayım, adım duyulsun, sevenlerim çok olsun gibi bir amacım yok. Ben Allaha inanan, Kuran’a göre yaşayan bir insanım. İnsanların dünya çapında yaşadıkları tüm problemlerin kaynağı dinden uzak, materyalist bir hayat yaşamaları. O halde problemlerin sebebinin bu olduğunu insanlara anlatmak gerekiyor. Yani ‘Allah’a karşı sorumluluğunuz var, yakında öleceğiz ve hesap vereceğiz, bunun farkında mısınız?’ demek gerekiyor. Bunun için sosyal medya en etkili araçlardan biri, Allah’ın büyük bir nimeti. Bu sebeple videoların izlenmesi, yerli ve yabancı medyada, internette yer alması elbette ki pozitif bir gelişme.
KEDİ CANI SÖZÜ ALLAH AŞKINI İFADE EDİYOR
Gülşah Güçyetmez (Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu)
– Zaten çok güzelsiniz, neden bu kadar iddialı giyinip, makyaj yapıyorsunuz?
Bence güzellik ruhun Allah’a âşık olmasıyla ortaya çıkıyor. İmanla, eğitimle, kültürle de daha etkili hale geliyor. Her bayan fıtrat olarak güzel olmak ister. Ben de bütün imkânlarımı kullanıp güzel, temiz, nezih, kaliteli görünmek istiyorum. Biliyorsunuz bazı kişiler Müslümanları hem görünüm olarak, hem ahlak olarak dünyada olumsuz, hoşa gitmeyen yönlere sahipmiş gibi tanıttı. Oysa Allah Müslümanların temiz ve bakımlı olmasını istiyor.
– Adnan Oktar ile yolun ne zaman kesişti? Size ‘kedi canını seveyim’ derken acaba makyajdan mı esinleniyor?
Üniversitedeyken, Adnan Oktar Hoca’mızın kitaplarını okumaya başladım ve Hocamızla tanışmak istedim. Adnan Oktar dünya üzerinde daha önce kimsede görmediğim samimiyet, candanlık, çok derin incelikleri fark eden keskin bir akla sahip. O yüzden Adnan Oktar ile tanıştığımda, Allah aşkını öğrendim. Ve ruhum canlandı. Allah sevgisi insana mutluluğun en fazlasını yaşatan 7. bir his diyebilirim. Elbette bu sevginin içinde şefkat ve merhamet de var. Kedi canını sözü Hocamızın Allah aşkını kelimelerle ifade ettiği hoşuma giden güzel sözlerinden biri. Hocamız konuşmaya başladığında ruhumda çok derin etkileri olur. Çünkü insanları düşünmeye, Allah’ı sevmeye teşvik eder.
– Adnan Oktar’ın iltifatları karşısında şaşırdığın oluyor mu, hep böyle tatlı dilli midir?
Çok heyecanlanıyorum. Çünkü samimiyetle Allah sevgisiyle söylediğini biliyorum. Hocamın her sözü birbirinden tatlı, farklı ve etkileyici oluyor. Bir insanın karşılıksız olarak bu kadar coşkun sevgi sunabilmesi rastlanan bir şey değildir. Hocamızın her iltifatında samimi sevgisini hissetmek çok büyük bir nimet. Ve evet hep böyle güzel sözlü, gönül alıcı bir üslubu vardır.
Kedilerin böyleleri de var !..
İyi çalışmalar saygı ve sevgiler
Murat Binzet
mailto:m1000zet@gmail.com