CANIM GİZEM’İME

CANIM GİZEM’İME,

 

İyikivarsın, iyikigeldindünyaya! Heyecanlabeklediğim ilk güzeldoğumsensinbenimiçin… Kendidoğumgünütarihimgibi net beynimdebutarih. Her yılbüyükheyecanlarlatekrarlanan…

Miniciktinoysaki; ellerin, ayakların, o minicikburnun… Ne çoköpücükkondurdum ben onlarınüzerinesayısız.Ne çokçektimiçimemisbebekkokunu.Ne çokaldımkoynuma, ne çoksokuldunyanıma, benimsevgiyumağım.

Bir an olsunyanımdanayrılmakistemedin, bir an olsunyanımdanayırmakistemediğimgüzelGizemim.Her geceağladığındaheyecanlaannenlekalkar, o geceninacıuykusundaaltınıtemizler, huzurdolusütemişinimutluluklaizlerdim.

İlk adımınaklımda, ikihecelikkelimelerincümleolurdukulaklarımda. Ne çokseverimseni…

Anlayamadığımbirsürede, anlayamadığımbirhızlabüyüdün, kendinolmaya… Şimdiçokuzaklardasın, kendiayaklarınınüzerindedurmayabaşlamanın ilk adımlarınıatmaktasın.Okudun, sevdin, sevildin, sevindin, hiçistemediğimşeyseninüzülmendi, üzüldün.Hayat bu, tümduygularıyaşatmazsa, tattırmazsa, tanıtmazsaolmaz.Bundansonramutluolmandileğim, onu da sakınçevrendearama, zira o zatensende, onuyakalamayıbilmenyetecek de artacak da sana.

Minikminikkapıçalışların, şimdibuyaşımızdaakılalışlarınolarakduyurmaktakendini.Minikyumruellerinsorgulamakiçinyumrulamaktahayatı. Hayat ne kadarzorolsa da, şimdidahaiyianlıyorum. Bu zorluklardanhepimizgeçeceğiz.Soracağız, sorgulayacağız, aydınlatacağızkendimizi, kendiçevremizi.

Yaşamsanırımbu! Acılardaolgunlaştırırmışinsanı, yaşanılandeneyimlerdençıkarılanlarlabirlikte.Amasorunlarınüstesindengelecekyinebiziz, kendimiz.Sakınbaşkasındaarama! Kendineyardımedecekyinekendinsingüzelim, sakınunutma.

Seni ne kadarçoksevdiğimibirkezdahayineleyerek, yeniyaşınınyenimutluluklargetirmesinidiliyorum. Hayatınakimlerialmakistiyorsanonlarlaolmandileğiyle…

Seniçok seven Teyzen,

12 Şubat 2008

 

(G. T. 14.12.2009)