FUAT ATACAN

Merhaba Hayri Bey,

Benim adim Fatih Almanya dan size yaziyorum. Her gece sitenize girip yazilarinizi ve fikirlerinizi büyük bir istahla okuyorum. Bazen de ince espirileinize gecenin yarisinda kendi  kendime gülüyorum. Size ne deyeyim bilmiyorum, kendi ruhumu kendi ic dünyami buldum  yazdiklarinzda. Gücünüze zihninize saglik diyorum. Setenize islamingercekleri adli siteden gecerek tesadüfi  ulasmistim.

Aslinda benim hikayem cok uzun sizi SIKAbilir düsüncesiyle fazla uzun uzadiya yazmak istemiyorum. Ben Türkiye de Mühendislik egitimi yapmis ve Almanya da da tekrar  bilgisayar-elektronigi egitimi almis bir insanim.

Yüksek dini degerlere göre yetismis bir ortamdan geldigim icin o kadar  bilimsel egitim almama ve bazi seyleri az cok kendi kendime sorgulamama  ragmen yine de at gözlüklerimi soküp atamiyordum tamamen.

Su son dönemde bir ara bes vakit namazimi bile kilmaya baslamistim huzur bulurum düsüncesiyle. Ama ne yalan söyleyeyim artik daha fazla kendimi kandiramadim ve son bir ayda  hersey patlak verdi bende.

Gec oldu ama yas 33  at gözlüklerimi korkusuzca cikarip cehennem ve ates korkusunu da icimden attigimda herseyi  daha iyi analiz edebilir duruma geldim. Icimde büyük bir arastirma ve  dogrulara ulasma potansiyeli olustugu icin sayfanizi arastirmalarim  esnasinda kesfettim.

Bunlari size sunun icin yaziyorum, insanlari aydinlatma  yolundaki kendinize yüklediniz misyonunuzun bosa cikmayacagini bu konuda aydinlanmak  isteyen kisilerin bir sekilde size ulasacagini anlatmak icin.

Artik su etrafta ulusup gelen binlerce yillik insanlari tembellige iten banal söylevlerden o kadar SIKILmistim ki intihar bile etmeyi düsünmedim  desem yalan olur.

Benim düsüncelerimle mantik verilerimle hersey catisir durumda. Cogu zaman kendi kendime düsündüm, acaba ben bir uzayliyim da  yanlislikla mi buraya geldim falan diye. Insanlar o kadar basit kabul  ediyorlar ki herseyi inanilacak gibi degil.

Ekonomik SIKINti ceker insanlar: Allahin nasibi bukadarmis derler. Allah  parayi istedigine ilmi isteyene verir derler. Allahi parayi tekeline alacak  kadar basit düsünürler. Halbuki parayi tekeline alan, istedigine veren  baskalaridir.

Baslarina bir olumsuzluk gelir, Herseyde bir hayir vardir derler. Bazi insanlar vardir i ne etse ne yapsa bir seyde dikis tutturamaz sonra da  Allahin taktiri bu kadarmis der. kimisi de isleri iyi gitmeyince besvakit namazimi kilmiyorum da onun icin  Allah bereketi aldi der. Allah senin gibi kücük bir adamin islerinin  bereketini aldida, hortumcularin, ückagitcilarin bereketini mi artirdi.  onlar ibadette kusur etmiyorlar galiba. Onlarin isleri valla hic de ters gitmiyor. Birak devletin adaletini ilahi adaletten bile pacayi siyiriyorlar.

Demek istedigim su, artik bu basit söylevler insanlarin hayatlarini  kurtarmiyor ve hayatlarinda onlara yol bile gösteremiyor.

Neyse Balta bey, unutmadan gercekten Balta gibi keskinsiniz. Su son  zamanlarda okudugum hic bir seyi sizin yazdiklariniz kadar heyecanla okumamistim. Size son olarak alisilagelmis bir de dua edeyim, Allah yüreginize ve  kaleminize güc versin, tuttugunuz altin olsun. O herkesin inandigini  kastetmiyorum elbette !!!. Gercek yaraticiyi, herkesin göz ardi ettigi  yaraticiyi kasdediyorum.

Kendinize, sitenize ve kaleminize iyi bakin ve yolunuzdan sasmayin…

fuatatacan@hotmail.com, 24.10.2003:  Fuat Ergüven <fuatatacan@hotmail.com>

 

 

Sayın Fatih Ergüven,

Önce saygı, sevgi sana gerçekten.

Sitemi okumuş olmana sevindim. Övgüleriniz karşısında gönendim.

Sana yanıt vermekte biraz geciktim. Çünkü bir aydan bu yana ağır hasta idim.

Gerçeği görmüş olman sevindirdi beni. İnsan yaşamın her anında kendine güvenmeli.

“Yaşamak güzel şeydir be kardeşim!” demiştir Nazım Hikmet. Nazım ustanın bu sözlerinde vardır çok hikmet.

Sitemi dikkatle okursan, çözersin bütün problemlerini… İsterim benimle ilişkinin sürüp gitmesini…

Aşağıda bir yazı gönderiyorum. İşte ben bu kafadaki insanlarla mücadele ediyorum.

Hele oku bak nasıl gelecek sana. Anlamadığın yerler olursa sor bana…

Şimdi kal sağlıcakla, yeniden saygı, sevgi yeniden sana…

Av. Hayri Balta, 29.10.2003

x

Sayin Hayri Balta,

Uzun süredir size yazamadim kusura bakmayin. Ama sanmayin ki sizi unuttum.  Sayfanizi genelde ziyaret ediyorum. Hatta artik arkadaslarimla beraber  inceliyoruz.

Size yeni yilinizi en icten duygularimla kutluyorum. Ha bu arada hastaliginiz nasil oldu?

Tesekkürler

Fatih Fuat /Almanya, 25.12.2003

X

Sayın Fuat Ergüven,

Önce saygı, sevgi. Mektubun sevindirdi beni.

Sitemdeki yazılarla ilgilenmeniz güzel bir olay. Arkadaşlarınızla birlikte sitemizi okursanız birçok dinsel sorunlar size gelir kolay…

Hastalığı zor da olsa atlattım. Sağlığımı merak edenleri ferahlattım.

Yeni yılımı kutlamanıza sevindim. Ben de sizlerin yeni yılının sağlıklı ve mutlu geçmesini isterim.

Şimdi kalınız sağlıcakla,

Yeniden saygı sevgi oradaki arkadaşlara…

Av. Hayri Balta, 25.12.2003

X

Sayin Hayri Balta,

Yeni yilinizi en icten dileklerimle kutlarim.

Bu arada bana göndermis oldugunuz maillerinizdeki aydinlatici bilgileri
okuyorum.

Lütfen göndermeye devam edin.

Selamlar saygilar…

Fatih Fuat /Almanya 2.1.2004

X

Sayin Hayri bey,

Valla su Kazim neme lazim a cevap bile yazmaniz büyük incelik, sizin üstün
bir mizaca sahip oldugunuzu gösteriyor.

Bu ve bunun gibileri anca kör köstebek gibi yeraltinda gezerler. Hayalet gibi hareket etmek onlarin en büyük meziyetleridir, isimsiz ve sahsiyetsizdiler böyle. Medeni cesaretleri bile yoktur ki, kendi fikirlerini isimleri ile ifade edebilsinler. Ama kendi fikirlerini yüksek bir irade ile ifade edenlere edepsizce saldirirlar ve utanmazlar.

Ne apuk supuk seyler yazmis, yok savas ciksa kacarlarmis, kim kacarmis?. Cok merak ediyorum normal zamanlarda bile medeni bir cesarete bile sahip
olamayan bir Kazim neme lazim, savas ciktiginda mi yüksek sahsiyet ve cesaret
düzeyine erisip. ülkeyi kurtaracak.

Bu ülkeyi onun gibi bol keseden atanlar ve yeraltinda köstebeklik yapanlar
kurtarmadi, ancak kurtarilmis bir ülkeyi onlar bu hale getirdi.

Son olarak sunu söylemek istiyorum, eger ülkemizdeki insanlarimizin
karakterleri bu bizim neme lazimci kazim gibiyse, vay o zaman ülkemizin
haline….

Önce adam olsunlar ondan sonra atip tutsunlar. Ne yedigu belirsiz bir ruhu kimse muhatap alamaz…

Saglicakla kalin hayri bey…

Fatih/Almanya, 10.1.2004

X

Sayın Ergüven,

İlginize teşekkür eder, saygılar sevgiler sunarım.

Kalın sağlıcakla, saygı, sevgi size…

H.B. 15.1.2003