BUGÜN BENİM DOĞUM GÜNÜM

BUGÜN BENİM DOĞUM GÜNÜM

Bugün benim doğum günüm. 51. Yaş… Nice yaşlara diyeyim kedim için bu arada. Çocukluk ve gençlik yıllarındaki gibi bir heyecan yok neyse ki…

Bu yaşa gelmenin verdiği mutluluk biraz buruk! Hem yaşımın ilerleyişi, hem de beni dünyaya getiren iki güzel insanın hayatta olmaması… Onlarsız bugünün anlamı da yok.

İnsan neden dünyaya çocuk getirir? En güzel yanıtı sanki. Kendileri hayattan gittiklerinde kendilerinden geriye kalan olsun diye. Çünkü insanoğlu her zaman var olmak ister, soyunu sürdürmek ister, geri de bir şey bırakamasa da kendinden bir parça bırakmak ister. Aslında en kolay olanı, doğanın bir bakıma gerekliliği çoğunluk için…

Bu yıl diğer yıllardan çok farklı benim için. Şimdiye kadar çocukluğumda evde ailemle, okulda arkadaşlarımla, iş yerinde çalışanlarla, bir iki dostun, sırdaşın, arkadaşınla iş çıkışı kafeteryada kutlarken bu yıl emekli oluşum ve şehir değişikliğinden dolayı sevdiğim insanla birlikte, sevdiğim yerde sakin bir kutlama yapacağız.

***
Hiçbir Aralık ayında doğum günümde bu kadar sıcak bir havada geçirmemiştim. Tam bir yaz havası hakimdi, güneş bulutun ardına bile saklanmadı. Neredeyse tüm gün dışarıda geçirdik vaktimizi, hele ki deniz kenarında olmanın keyfine diyecek yok.

Sosyal paylaşım ağı iletişimlerle ve teknolojinin getirdiği yeniklerle her zaman telefonla arayan arkadaşlarım bile bir iki güzel söz, birkaç iyi dilek, birkaç sevimli sembol ile benim olan özel günümü çağa uyarak kutladılar. En güzeli de benden yaşça olan büyüklerimin kutlaması, yazarak, arayarak bendeki büyüklüklerine büyüklük kattılar. Güzel insanlar… Hele ki benden küçük olanların kutlaması kadar sevindiren bir şey olamaz. Her şekilde hatırlanmak güzel, herkese bir daha buradan teşekkür ederim.

Bu yaşta önce sağlık, sonra huzur ve en gerekli olan da zamanı güzel güzel YAŞAMAK…

YENER BALTA, 20-21 ARALIK 2015